KURUCU TEMSİLCİMİZDEN


Sevgili Anne ve Babalar,


Eğitimde kalite ve süreklilik ilkelerine bağlı olarak, evrensel niteliklere sahip ,bütünleyici yaklaşımı ve küresel vizyonu ile yenilikçi bir eğitim kurumu olan Ataşehir Amerikan Kültür Kolejimizde, 2017 – 2018 eğitim-öğretim yılına, geleceği inşa edecek, bilimsel düşünebilen, teknolojiyi bilimin her alanında kullanabilen dünya vatandaşları yetiştirmek üzere coşku ile başladık.

Türkiye’nin çeşitli illerinde eğitime başarı ile hizmet veren Amerikan Kültür Kolejlerinin bünyesine 2014 yılında “Düşleyin gerçekleştirelim…” sloganı ile katılan okulumuz, Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokuldan oluşmaktadır. Uyguladığı ulusal ve uluslar arası programlarla öğrencileri; araştıran, yaratıcı düşünen , edindiği bilgileri yorumlayabilen ,en az iki dilde iletişim kurabilen ,özgüvenli bireyler olarak yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Türk ve yabancı öğretmenleri ile uygulamanın içinde öğrenmeyi öğrenen öğrencilerimiz , günceli takip etmekte, sosyal sorumluluk projeleri ile topluma ve kendine yarar sağlayan çalışmaları yürütmektedirler.

Atatürk İlke ve Devrimlerinin ışığında; laik, çağdaş değerleri benimseyen, mükemmeli arayan, yeniliklere ve gelişime açık okulumuzda, öğrencilerimizi donanımlı, mutlu bireyler olarak yetiştirme konusunda vereceğiniz destek, bizleri hedeflerimize kolayca ulaştıracak , öğrencilerimizin kendilerini gerçekleştirmelerine ve dönüşümlü düşünmelerine katkı sağlayacaktır.

İlkeleri, hedefleri ve değerleri ile eğitim dünyasının başarılı ve tercih edilen okullarından biri olma yolunda bizlerle özveri ile çalışan eğitimcilerimize, idari kadromuza ve sevgili öğrencilerimize mutlu, başarılı bir eğitim öğretim dönemi diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Aşkın GÜNDOĞDU
Kurucu Temsilcisi