KURUM MÜDÜRÜMÜZDEN

Sevgili Anne ve Babalar,


Kurum Müdürü Meral Bilgin Eğitimde kalite ve süreklilik ilkelerine bağlı olarak, evrensel niteliklere sahip, özgün eğitim modeli ve küresel vizyonu ile yenilikçi bir eğitim kurumu olan Ataşehir Amerikan Kültür Koleji, 2015-2016 eğitim öğretim yılında geleceğin aydın gençlerini yetiştirmek üzere eğitime başlayacaktır.

Anaokulu, İlkokul ve Ortaokuldan oluşan Ataşehir Amerikan Kültür Koleji, uygulayacağı ulusal ve uluslararası programlarla öğrencilerini; araştıran, yaratıcı düşünen, edindiği bilgileri kullanan ve paylaşan, en az iki dilde iletişim kurabilen, özgüvenli mutlu bireyler olarak yetiştirir.

Türkiye’nin çeşitli illerinde eğitime başarı ile hizmet veren Amerikan Kültür Kolejlerinin bünyesine katılmış olmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyorum. Diyarbakır ve Kadıköy Anadolu liselerinde İngilizce öğretmeni olarak 1975 yılında başlayan eğitim serüvenim özel okullardaki bölüm başkanlığı ve okul yöneticiliği ile bugüne değin devam etmektedir.

Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, laik, çağdaş değerleri benimseyen, mükemmeli arayan, yeniliklere ve gelişime açık okulumuzda, öğrencilerimizi birer dünya vatandaşı olarak yetiştirme konusunda vereceğiniz destek, bizleri hedeflerimize kolayca ulaştıracak, öğrencilerimizin kendilerini gerçekleştirmelerine ve dönüşümlü düşünmelerine katkı sağlayacaktır.

Sizleri, ilkeleri, hedefleri ve değerleri ile eğitim dünyasının en iyi okullarından birini oluşturma süreçlerinde bizleri tanımaya ve desteklemeye bekliyorum.

Sevgi ve saygılarımla,

Meral Bilgin
Kurum Müdürü